Sprawozdanie z Inauguracji

15 marca 2019r. o godzinie 9:00 miała miejsce szósta inauguracja wiosennej edycji wystawy interaktywnej organizowanej cyklicznie przez Uniwersytetu Rzeszowskiego i Stowarzyszenie Upowszechniana Wiedzy Explores. Otwarcia wystawy dokonał Prorektor ds. Studenckich i Kształcenia dr hab. prof. UR Wojciech Walat.

Tym razem inaugurację transmitowała na żywo Telewizja Rzeszów. Przewodnicząca Koła Naukowego Edukacja bez granic działającego na Wydziale Pedagogicznym studentka Anna Solecka przedstawiła nowe stanowiska badawcze dla młodych odkrywców, m.in.. zestawy elektroniczne, które pozwalają zbudować prosty układ elektroniczny z żarówką, a nawet własne radio przez bardziej wtajemniczonych młodych elektroników. Ta edycja pozwala także poznać świat niewidoczny gołym okiem, bo od teraz wystawa dysponuje mikroskopami, z całą serią próbek przyrodniczych w skali mikro.

Już dziś zapraszamy wszystkich zainteresowanych do rejestracji swojego udziału w wybranych terminach na stronie internetowej: